Tek taraflı oyun olmayacak

Ayrıntılı Haber, Lavrov ve Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey, başkent Moskova'da bir araya gelmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Putin ve Biden'ın İsviçre'nin Cenevre kentinde 16 Haziran'da görüştüğünü anımsatan Lavrov, bu görüşmede Belarus meselesinin ele alındığı belirtti. Lavrov, ''Her bir halkın kendi tarihi, değerleri, kültürü ve gelenekleri var. Görüşmede bu kabul edildi. Bu unsurlara saygı duyulması da bunların olduğu gibi kabul edilmesi ve dikkate alınması gerekiyor. Bu, modern dünyanın bir gerçeğidir.'' diye konuştu. Tek taraflı oyun olmayacak.

İstanbul yağmura teslim

Anadolu, İki gündür süren yağışlar kentte yaşamı etkiledi. Yağmur nedeniyle bazı yörelerde su birikintileri oluştu, dükkanları su bastı. Vatandaşlar zor zamanlar yaşadı. Birçok ilçede cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Yağış sonrası Beyoğlu Hasköy Kumburhane Caddesi tamamen sular altında kaldı. Kağıthane'de de birçok cadde sular altında kaldı. Rögar kapaklarından sular taşarken yolları kaplayan sularda araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Meteorolojiye göre yağış bugün de sürecek.

Satışlarda rekor kırıldı

Damga, Pandemide İstanbul Boğazı'nın incisi yalılara talep arttı. İstanbul'da pandeminin başlangıcından bu yana 35'in üzerinde yalı satıldı. Bu rakam son 20 yılda satılan yalı sayısıyla aynı. Milyon dolarları bulan fiyatlarına rağmen satılık yalı ve yalı dairelerine ilgi yoğunluğunu sürdürürken, kiralık yalı da ya da yalı dairesi bulmak neredeyse imkansız. Kiracı olanlar ise evlerinde çıkmamak kiralara 2-3 kata varan zam yaparken, satılık yalıların fiyatları ise ilgi nedeniyle artıyor. İstanbul Boğazı'nın her iki yakasında 366'sı tarihi eser niteliğinde 600 yalı yer alıyor.

Takibe alındı

Dokuz Sütun,Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ekipleri, Kapıkule'den Türkiye'ye girecek olan araçlar üzerinde yapılan analizde cam kavanoz taşıyan yabancı bir plakalı TIR'ı şüpheli bularak takibe aldı. Edirne Gümrük Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince yapılan incelemede şüpheli TIR'ın sınıra benzer başka bir TIR ile geldiği tespit edildi. Yabancı plakalı TIR ekipler tarafından kontrol edilmek istendi. Bu sırada içerisinde kaçak ürünlerin olduğu TIR'ın plakası, benzer olan başka bir TIR'ın plakasıyla değiştirildi. Ekipler durumu fark edince TIR takibe alındı. Tek taraflı oyun olmayacak.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı sona erdi

Günboyu, İlkokul, ortaokul ve liselerde yaklaşık 18 milyon öğrenci önceki gün karnesini aldı. Ancak karne heyecanı pandemi yüzünden okulda değil evlerde yaşandı. Beylikdüzü Siteler İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören mini öğrenciler de eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle birlikte karnelerini aldı.

Aşıda yaş sınırı 30'a indi

İstanbul, Günlerdir süren aşı seferberliğinde yeni yaş sınırına ilişkin açıklama yapıldı. Bir haftada milyonlarca insanın aşılandığına dair rakamları açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şimdi de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ''Aşı randevularında yaş sınırı 30'a indi. 30 yaş üstü yer yaştan gençler randevu alabilirler'' ifadelerine yer verdi.