GAP Projesi bir an önce tamamlanmalıdır

Doğruhaber, Güneydoğu Anadolu Projesi'ni gündemine alan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin İmir, ''Kanal İstanbul gibi bir projeyi yapabilecek bir irade, 40 yılı aşındır tamamlanamayan GAP Projesini de tamamlayabilir. GAP Projesi tam anlamıyla bitirilirse mevsimlik tarım işçisi sorunu da ortadan kalkar. GAP Projesi bir an önce tamamlanmalıdır. GAP Projesi bitirilirse organik tarım ürünleriyle Uzakdoğu pazarına girilir. İthalat ve ihracat arasındaki açığı da ekonomik olarak kapatır.'' dedi.

Demirören kredisi canlı

Dünya, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Demirören Grubu'na verilen kredilerin ''canlı hesaplarda izlediğini'' söyledi. Bankanın hesaplarının görüşüldüğünü KİT Komisyonu'na sunumunda soruları yanıtlayan Çakar, Ziraat Bankası'nın inşaat, enerji, hizmet sektöründe olduğu gibi medya sektörüne de kredi verebileceğini söyledi. Çakar, ''Söz konusu firma da, bu kapsamda kredi verilmiş bir firmadır. Firmanın kredileri canlı hesaplarda izlenmektedir.

Deniz Poyraz isimli kadın öldürüldü

Evrensel, Yargıtay tarafından HDP'nin kapatılması için atılan adımlar, iktidar sözcülerinin hedef göstermesi, Kobane davasındaki provokasyonun ardından dün de İzmir'de HDP il binasına silahlı saldırı oldu. Onur Gencer isimli bir kişi parti çalışanı Deniz Poyraz'ı öldürdü, parti binasını yakmaya çalıştı.

Şili komünistleriyle tanışın

BirGün, 15-16 Mayıs'ta Şili'de iki önemli seçim yapıldı. Ülkenin geleceğine damga vuracak anayasayı hazırlayacak ''Kurucu Meclis'' ve yerel seçimler. İkisi de solun zaferiyle sonuçlandı. Lo Espejo'da Komünist Parti'den belediye başkanlığına Javira Reyes'in seçilmesi ve sol ittifakın zaferi Pinochet'nin değil, Allende'nin mirasının geleceği şekillendireceğini söylüyor. Vijay PRASHAD-Taroa Züniga SILVA. GAP Projesi bir an önce tamamlanmalıdır.

Soylu mektubu getirdi ama isim yok

Karar, Suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları sonrası İçişleri Bakanı '10 bin dolar alan siyasetçi var' dedi. Vahim çıkış sonrası 'O isim neden saklanıyor' tepkileri geldi. Belirsizlik sürerken Soylu ''ben de açıklanmasını istiyorum'' ifadesini kullanan TBMM Başkanı'na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. 24 saat sonra konuşan Şentop ''27 Mayıs'ta yazdığım mektubun cevabını getirdi. Kastettiği kişi vekil değil. Bir isim de yok'' dedi.

Mısır'a idam tepkisi

Milli, Uluslararası Müslüman Alimler Dayanışma Derneği Yüksek İstişare Kurulu ve Yönetim Kurulu, Mısır'da Rabiat'ul Adevviye Meydanı'ndaki darbe karşıtı protestolarla ilgili davada, Muhammed el-Biltaci, Safvet Hicazi ve Abdurrahman el-Berr'in de aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında verilen idam cezalarının onanması nedeniyle Mısır askeri yönetimini protesto etmek için bildiri yayımladı. Bildiride Mısır askeri yönetiminin en güçlü şekilde kınandığı duyuruldu.

Çok büyüktü taşıyamadım

Şok, Ankara'da muhasebecilik yapan İpek K. memleketi Konya'da göğüs ve burun estetiği ameliyatı için özel bir hastanede çalışan doktor Mehtap K. ile 17 bin 500 liraya anlaştı. 8 Mayıs 2020'de İpek K.'nin her iki göğüsüne silikon meme protezi takıldı, aynı gün burun estetiği ameliyatı da yapıldı. Genç kadın, iki ameliyattan sonra vücut ölçülerine göre daha büyük olduğunu fark ettiğini göğüslerini taşımakta zorlanması ve ağrı oluşması üzerine yeniden aynı doktora başvurdu. İkinci ameliyatı için 2 bin TL daha veren İpek K. ağrılarının daha da artması be göğüslerinde şekil bozuklukları meydana gelmesi üzerine üçüncü kez bıçak altına yattı.