Bebeğini pencereden attı cinler söyledi dedi

Korkusuz, Dehşet, Tekirdağ'da yaşandı. Eşiyle boşanma aşamasındaki Ümmühan D., kızı Ayşegül'ü 2'nci kattaki dairelerinin penceresinden attı. Küçük kız yaşamını yitirdi. Gözaltına alınan ve sorgusunda, ''Bana cinler geldi ve kızımı atmamı söyledi. Atmazsam kızımın cehenneme gideceğini söylediler'' diyen kadın tutuklandı. Bebeğini pencereden attı cinler söyledi dedi.

Dün yine aşı rekoru kırıldı

Akşam, Aşılamada 155 gün geride kaldı. Dün 1 milyon 582 bin 232 doz aşı yapıldı. 24.7 milyonu ilk doz olmak üzere toplam aşı sayısı 38 milyon 860 bini geçti. İki doz aşısını yaptıranların 18 yaş üstü nüfusa oranı yüzde 23.47 oldu. En çok aşı yapılan üç ilde oran % 35'in üzerine çıktı. İstanbul'da toplam aşı 6.9 milyonu geçti, ikinci dozu yaptıranların 18 yaş üstüne oranı % 20'yi aştı. Bakan Koca, ''Dünyada günlük en yüksek aşılmaya ulaştık'' dedi.

Türkiye olmadan AB çekim gücü olamaz

Analiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye'nin tam üye olarak yer almadığı bir Avrupa Birliğinin, çekim ve güç merkezi olma hedefine ulaşması da mümkün değildir. Karşılaştığımız onca haksızlığa rağmen tarım asırdır ısrarla ve sabırla sürdürdüğümüz tam üyelik mücadelemizin artık neticelendirilmesini istiyoruz'' dedi. Erdoğan, ''Birliğin içine düştüğü stratejik körlükten bir an önce kurtulmasını, olumlu gündem çerçevesinde katılım sürecini ilerletmesini bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

Türkiye'nin yüzde 70'den fazlası çölleşebilir

Anayurt, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çölleşme veya arazi tahribatı nedeniyle her yıl yaklaşık 24 milyar ton üst toprak tabakasının kaybolduğunu belirterek, Türkiye'nin yüzde 22,5'inin yüksek çölleşme, yüzde 50,9'unun ise orta düzeyde çölleşme hassasiyetine sahip olduğunu söyledi. Bebeğini pencereden attı cinler söyledi dedi.

Güvenlik güçlerimize güveniyoruz

Aydınlık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Biden'a PKK/YPG, FETÖ ve IŞİD'le ilgili Türkiye'nin nasıl bir mücadele verdiğini belgelerle ilettiklerini belirten Erdoğan, ''Terör örgütlerini desteleyenler ne büyük bir yanlış yaptıklarını er ya da geç anlayacaklar. Biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Bu işin başka yolu yok. Güvenlik güçlerimize inanıyoruz, güveniyoruz'' dedi.

Karanlık ağ çıkışı

Cumhuriyet, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Özilhan, son zamanlarda herkesi en çok düşündüren ve kaygılandıran konunun hukuk devleti anlayışı ile hiçbir şekilde bağdaşmayacak, karmaşık, karanlık ilişkiler ağının mevcudiyetine ilişkin iddialar olduğunu söyledi. Söz konusu iddiaların, yolsuzluk, suç örgütleri, siyasi etik, medya etiği, iş etiği gibi başlıkların kamuoyunda yoğun tartışma yarattığını belirten Özilhan, ''Bu şüphelerin giderilmesi gerekiyor. Temiz toplum, temiz siyaset için her türlü mücadelenin yanında olacağız'' dedi.

Planının ikinci ayağı

Diriliş Postası, Dubai merkezli kumpasla sonuç elde edemeyenler bu sefer sokakları hareketlendirme planını uygulama başladı. HDP İzmir İl Başkanlığı'na silahlı saldırı düzenleyen Onur Gencer, bir parti çalışanını öldürdü. Yakalanan katil zanlısı Gencer, ''Kimse ile bir bağlantım yok'' demesine rağmen, HDP ve ortakları jet hızıyla hükümeti hedef gösterdi. PKK destekçileri eylem yaptı.

 

18 Haziran 2021 Cuma Gazete Özetleri