A Milli Takım İsviçre karşısında

Hayat, EURO 2020 A Grubu'nda oynadığı 2 maçta puan alamayan ve-5 averajı bulunan A Milli Futbol Takımı, Bakü Olimpiyat Stadı'nda TSİ 19.00'da İsviçre ile karşılaşacak. Milliler bu maçta galip ayrılırsa, diğer gruplardaki üst tura yükselebilir. Karşılaşmayı Slovenyalı Hakem Slavko Vincic yönetecek. A Milli Takım İsviçre karşısında.

En baba buluşma

Bursa Haber, Babaların veya annelerin öneminin bir günde ortaya çıkmadığını, anne ve babaların kıymetinin her zaman bilinmesi gerektiğini dile getiren Başkan Aktaş, ''Ben küçük yaşta babasını kaybetmiş birisi olarak o hasreti çeken biriyim. O yüzden herkese tavsiyem lütfen sağ olan anne ve babalarının kıymetini bilsinler. Onlara her zamankinden daha fazla sahip çıksınlar, onlara gönüllerini kırmayıp, hayır duasını alsınlar. Bugün de Babalar Günü nedeniyle en kıdemli ve en yeni babalarımızla bir araya geldik. Benim için de çok anlamlı bir etkinlik oldu'' dedi.

İstanbul'da deprem paniği

Bursa Hakimiyet, Deprem kabusu bu kez kendini İstanbul'da hatırlattı. Dün saat 15.07'de merkez üssü Kartal olan 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde yaşanan sarsıntı 8 saniye sürdü. Çevre iller, Avrupa ve Anadolu yakasındaki birçok ilçede hissedilen sarsıntı paniğe neden oldu.

Erdoğan: Yeni bir dönem başlıyor

Bursa Sancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya Kemer'de bir otelin açılışında konuştu. Erdoğan, turizm mesajı vererek, ''Türkiye turizmde hala büyük yatırım ve kazanç potansiyeli barındıran bir ülkedir. Ülkemiz seyahat listelerinden çıkmaya başladı. Önümüzdeki haftalarda süreç hızlanacak'' dedi. Erdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ''Türkiye turizmde hala büyük yatırım ve kazanç potansiyeli barındıran bir ülkedir. Kendisi de sektör içinde olan Kültür ve Turizm Bakanımız, yurt içi ve dışında her türlü adımı attı. bu ülkelerden müjdeler gelmeye başladı.'' dedi. A Milli Takım İsviçre karşısında.

Başkan özel çocuklar için oynadı

Bursa Şehir, Mustafakemalpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen 'Yaz Festivali' etkinliğinde özel çocuklar unutamayacakları bir gün yaşadı. Çocukların gönüllerince eğlenmesi için onlarla beraber göbek atan Başkan Mehmet Kanar, farkındalığı arttırmak için gözlerini bağladı eline baston aldı ve görme engelli oldu.

Aşıların koruyuculuğu düşüyor

Kent, Sinovac'a göre birçok farklı mutasyonda etkili olan BioNTech aşısı da Delta varyantı karşısında etkinliği azalan aşılar arasında bulunuyor. Normal şartlarda yüzde 93 oranında koruma sağlayan BioNTech delta varyantına karşı yüzde 88 etkinliğine sahip, bu oran diğer aşılarda ise daha düşük.

BioNTech aşısı kısırlık yapmıyor

Olay, Bilim insanları, BioNTech aşısının birinci veya ikinci dozunu olan hiçbir genç veya sağlıklı erkeğin sperm sayısının ve kalitesinin düşmediğini tespit etti. Dr. Cohen, 'Artık elimizde kanıt var' dedi. Öte yandan, daha önce yapılan araştırma, Covid-19'un erkek üreme sistemine zararlı olabileceğini ortaya koymuştu.